شما می توانید با تکمیل فرم زیر و ارسال آن، با ما تماس گرفته و پرسشهای خود را در مورد بیماریها و اعمال چشم مطرح نمایید. ما در اسرع وقت در همین قسمت، بدون نام بردن از شما، پاسخ شما را خواهیم داد. بدیهی است در صورتی که سؤال شما جنبه خصوصی داشته باشد، پاسخ آن از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهد شد. ( توصیه می شود قبل از طرح سؤال خود به لینک سؤالات متداول در همین سایت مراجعه کنید، چون ممکن است پاسخ سؤال خود را پیدا کنید)

لذا نوشتن آدرس ایمیل جهت پاسخ به شما لازم می باشد.

جهت طرح سوال خود فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید.

فرم تماس با ما


[recaptcha]

پرسش های شما و پاسخ های ما:

برای دریافت پاسخ سؤالات خود روی سؤال مربوطه کلیک کنید

اگرچه این ایده در میان مردم و حتی بعضی متخصصین محترم زنان و زایمان نسبتا شایع است ولی اساس علمی نداشته و از نظر علم چشم پزشکی زایمان طبیعی درکسانی که نزدیک بینی و سایر اختلالات چشم را دارند ، چه قبل و چه بعد از عمل منعی ندارد و ضرری متوجه آن ها نمی شود.
قطره های چشمی در صورتی که خیلی ضروری باشند علیرغم اینکه ممکن است عوارضی داشته باشند بایستی ادامه یابند ولی به نظر می رسد مسئله التهاب چشم شما جدی نباشد و لذا قطره هایی نظیر نفازولین در درازمدت می توانند تحریک کننده باشند ، اگرچه مشکل وخیم وجدی ایجاد نمی کنند.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ به شرط اینکه شماره چشم شما ثابت باشد، پس از تشکیل پرونده و به شرط مناسب بودن آزمایشات می توان عمل لیزیک را انجام داد.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ احتمال آسیب جدی به صورت نابینایی و کم بینایی برای بیمارانی که پرونده آن ها مناسب عمل تشخیص داده شده است، بسیار ناچیز است و بین 1 تا 3 درصد بیماران ممکن است دچار عوارض عمل شوند.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ انجام زایمان و نوع آن هیچ ارتباطی به عمل چشم ندارد. حین بارداری و پس از آن همه افراد معمولاً مقداری با افت دید مواجه می شوند و پس از چند ماه برطرف می شود.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ برای برخی از بیماران حالت انتخابی وجود دارد و می توانند بین هر دو عمل تصمیم بگیرند. اما برای برخی بیماران، یک نوع عمل ارجحیت دارد و یا فقط یک نوع عمل می تواند مناسب باشد که در این موارد در پرونده توسط پزشک قید می گردد.
سلام در عمل فمتو لیزیک، فلپ قرنیه با لیزر برداشته می شود و روی قرنیه لیزر خورده می شود و فلپ دوباره به جای خود برمیگردد. در عمل PRK، ضخامت کمتری از قرنیه (اپی تلیوم) به صورت دستی برداشته می شود و روی قرنیه لیزر می خورد و سپس برای ترمیم ، لنز پانسمان قرار داده می شود. در عمل فمتولیزیک بهبود سریع تر انجام می گردد و درد و سوزش بیمار کمتر است. هر دو عمل از عمل های رایج در دنیا هستند و با توجه به شماره چشم و عکس ها و آزمایشات، نوع عمل برای بیمار تعیین می شود. معمولا عمل فمتو لیزیک برای شماره های بالاتر انجام می گردد ولی بایستی حتما عکس ها و بقیه معاینات بیمار هم در نظر گرفته شود.
در PRK پیشرفته مقدار کمتری از ضخامت قرنیه برداشته می شود و بقیه مراحل تفاوتی ندارد.
سلام و سپاس از همراهی شما؛ حتما بایستی پرونده کامل شامل عکس های توپوگرافی و بینایی سنجی و معاینه پزشک تشکیل دهید تا بتوان در مورد نوع عمل شما نظر داد.
سلام و سپاس از همراهی شما؛ زمان این عمل ها کوتاه است . عمل PRK حدود 10 دقیقه و عمل فمتولیزیک حدود 15 الی20 دقیقه به طول می انجامد و نیازی به بیهوشی نمی باشد واز قطره های بی حسی استفاده می گردد و موقع عمل معمولا بیمار متوجه درد نمی شود. زمان بهبود در بیماران مختلف، متفاوت است ولی معمولا در عمل PRK حدود 3-4 روز تا یک هغته و در عمل فمتولیزیک حدود 2-3 روز بعد از عمل ممکن است درد و سوزش و آبریزش وجود داشته باشد که در طول این مدت روند بهبود ادامه دارد و این علایم طبیعی است.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ هر دو عمل از عمل های رایج جهت اصلاح عیوب انکساری در دنیا هستند و تعیین نوع عمل بستگی به بینایی سنجی، عکس های توپوگرافی و معاینه پزشک دارد. معمولا برای شماره چشم های بالا که ضخامت قرنیه‌ی مناسب دارند عمل فمتو لیزیک پیشنهاد می گردد.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ ADV PRK : Trans PRK : Femto Lasik :
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ اگر قطره چشمی وارد حلق شما نشود، روزه را باطل نمیکند.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ هر دو عمل از عمل های رایج جهت اصلاح عیوب انکساری در دنیا هستند و تعیین نوع عمل بستگی به بینایی سنجی، عکس های توپوگرافی و معاینه پزشک دارد. معمولا برای شماره چشم های بالا که ضخامت قرنیه‌ی مناسب دارند عمل فمتو لیزیک پیشنهاد می گردد. این ضخامت برای عمل مناسب نمی باشد اما باز هم بایستی پرونده بررسی گردد.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ تاری دید به صورت نوسانی خصوصا در زمانی که لنز پانسمان در چشم وجود دارد طبیعی است. و تا حدود 2 الی 3 ماه و گاهی 6 ماه بعد از عمل PRK تاری دید طبیعی است و به مرور بهبود می یابد اما برای اطمینان خاطر می توانید ویزیت شوید.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ به شرط ثابت بودن شماره چشم ، پس از تشکیل پرونده و به شرط مناسب بودن آزمایشات می توانید عمل لیزیک انجام دهید. از نظر چشم پزشکی بالای 18 الی 20 سال وقتی به مدت 6 ماه تا 1 سال از یک عینک یا لنز تماسی استفاده کنید و از دیدتان راضی باشید شماره چشم شما ثابت شده است.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ بایستی میزان خشکی چشم شما بررسی شود، چون استفاده از لنز ، معمولا با خشکی چشم همراه است که گاهی با استفاده از قطره های اشک مصنوعی قابل رفع است.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ معمولا به بیماران توصیه می کنیم برای آلوده نشدن چشم تا یک ماه آرایش داخل چشم نداشته باشند.
با سلام و سپاس از همراهی شما؛ انجام زایمان و نوع آن هیچ ارتباطی به عمل چشم ندارد. حین بارداری و پس از آن، همه افراد معمولا با مقداری افت دید مواجه می شوند که پس از چند ماه برطرف می شود. برخی چشم پزشکان معتقدند برای چشم های شماره بالا فشار شبکیه برای تعیین نوع زایمان گرفته شود ولی اغلب چشم پزشکان ارتباطی بین زایمان و عمل چشم نمیبینند. حساسیت به نور در روزهای اول پس از عمل وجود دارد و پس از آن رفع شده و مانند شرایط عادی می شود.
رفتن به نوارابزار