جراحی اسمایل (SMILE)

Smile

درباره عمل پیشرفته اِسمایل (SMILE)

Smile Eye Surgery

برای اولین بار در اصفهان : عمل فوق پیشرفته اسمایل در کلینیک پارسیان راه اندازی شد

جایگزینی کم عارضه، مؤثر و هومشمندانه برای اعمال لیزیک چشم، به منظور اصلاح بینایی و حذف عینک

این عمل پیشرفته جایگزینی مؤثر و هوشمـندانه برای عمل های لیزیک، فمتولیزیک، پی-آر-کِ (PRK) و ترانس (Trans-PRK) می باشد. البته ابداع و ارائه این عمل به معنی حذف سایر اعمال نمی باشد. هر کدام از این اعمال جایگاه و کاربرد خود را دارند و برای هر فردی بایستی عمل مناسب چشم او را انتخاب و استفاده کرد ولـی عمـل اِسمـایـل با توجـه به مـزایای بیـشتری که دارد می تواند در بسیاری از بیماران، جایگزین اعمال قبلی شود. در این عمل از یک دستگاه لیزر پیشرفته به نام لیزر فمتوسکند یا همان فمتو استفاده می شود.

لیزر فمتوسکند در گذشته برای عمل فمتولیزیک استفاده می شد. عمل فمتولیزیک در بعضی بیماران کاربرد دارد ولی در بسیاری دیگر می توان به جای آن از عمل اِسمایل استفاده کرد.

لیزر فمتوسکند (Femtosecond) قادر به ایجاد برش های بسیار ظریف و کنترل شده با دقت حدود چند میکرون می باشد.

در عمل فمتولیزیک، با کمک این لیزر (فمتوسکند) یک لایه نازک از قرنیه جدا می شود و سپس با استفاده از یک لیزر دیگر به نام لیزر اگزایمر، قرنیه تراش داده می شود تا شکل دلخواه خود را بگیرد.

در عمل اِسمایل این لایه از روی قرنیه برداشته نمی شود. بلکه لیزر فمتوسکند در داخل بافت قرنیه برشی ظریف می دهد و نیازی به برداشتن لایه فلپ و نیز استفاده از لیزر اگزایمر نمی باشد. لذا در این عمل، ریسک عوارض فلپ حذف و شانس ایجاد سایر عوارض نیز به مراتب کاهش می‌یابد.

عمل اِسمایل در چه مواردی استفاده می شود؟

این عمل برای اصـلاح ضعیفی چشم و کـاهش یا حذف شمــاره عینک انجام می شود. در حال حاضر نزدیک بینی تا شماره 10 و آستیگماتیسم تا شماره 5 با این عمل قابل اصلاح می باشد.

آیا کسانی که قرنیه نازک دارند و قرنیه آنها مشکوک به کراتوکونوس (قوز قرنیه) است را می توان با روش اِسمایل عمل کرد؟

این موضوع بستگی به شماره چشم و ضخامت قرنیه دارد و اینکه قرنیه چقدر نازک است ولی در مجموع در این بیماران ممکن است اعمالی که بر روی قرنیه انجام می شوند نظیر پی-آر-کِ (PRK)، فمتولیزیک و حتی اِسمایل مناسب نباشند و برای بیمار توصیه به عمل لنز داخل چشمی شود.

آیا عمل اِسمایل عوارضی هم دارد؟

هیچکدام از اعمال جراحی 100 درصد بدون عارضه نیستند ولی می‌توان گفت که شانس بروز بسیاری از عوارض در عمل اِسمایل به مراتب کمتر است.

برای بررسی قبل از عمل و آمادگی، چه اقداماتی بایستی انجام داد؟

بررسی ها شامل معاینات تصویربرداری مانند سایر اعمال است و تفاوت چندانی با آنها ندارد.

مزایای عمل اسمایل نسبت به سایر اعمال نظیر پی-آر-کِ (PRK) و فمتولیزیک چیست؟

عمل اِسمایل هم مزایای پی-آر-کِ (PRK) و هم مزایای فمتولیزیک را با هم دارد. در صورتی که بعضی از عوارض هرکدام را ندارد و بازگشت بینایی نسبتاً سریع اتفاق می‌افتد، احتمال ایجاد کدورت قرنیه به مراتب کمتر است و عوارض برش فلپ بر روی قرنیه را ندارد.

عمل چگونه انجام می شود و موقع عمل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

کلیه نکات لازم در روز عمل و قبل از انجام عمل توسط پرسنل آموزش دیده و پزشک معالج به شما توضیح داده خواهد شد. بدیهی است هر سوال دیگری نیز دارید می‌توانید با پزشک خود در میان بگذارید.

 

پمفلت عمل اسمایل (روی تصویر کلیک کنید)

برای مشاهده تصاویر بیشتر از دستگاه فمتوسکند زایس کلیک کنید👉


دیدگاه خود را بنویسید