جراحی اسمایل (smile)

جراحی اسمایل (smile)

Smile

فمتوسکند زایس

فمتوسکند زایس به عنوان آخرین نسل از دستگاههای فمتوسکند، توانسته است علاوه بر انجام کارهای معمول فمتو سکند های رایج، قابلیت ویژه ای به نام SMILE را در خود داشته باشد. این شیوه در واقع آخرین نسل از جراحی اصلاح دید است. در روش های معمول، با تراشیدن سطح قرنیه شکل و فرم لازم به قرنیه داده می شود.


عمل SMILE

یکی از اعمال پیشرفته و جدید برای اصلاح عیوب انکساری چشم "اسمایل" نام دارد. اسم اختصاری این عمل از اول اسم کامل آن برگرفته شده و طوری استخراج شده است که اسمایل یعنی همان لبخند به دست آید و این احساس خوبی را در بیمار و پزشک ایجاد می کند. در حقیقت اسم مناسبی هم هست ، چر که این عمل حاصل یک تکنولوژی جدید و پیشرفته می باشد. در این عمل تنها از لیزر فمتوسکند استفاده می شود. قسمت از نسج قرنیه را به شکل یک عدسی منفی یا مثبت (بر اساس اینکه بیمار دور بین است یا نزدیک بین) برش می دهد و این نسج از یک برش کوچک که حدود 3 ملتم است خارج می شود و در نتیجه قرنیه شکل و قدرت جدیدی به خود می گیرد و عیب انکساری فرد اصلاح می شود.

این روش شبیه فمتولیزیک است، با این تفاوت که فلپ در قرنیه ایجاد  نمی شود و از لیزر اگزایمر هم استفاده نمی شود و فاقد عوارض فلپ قرنیه است. ضمنا استحکام قرنیه نسبت به لیزیک کمتر دچار اختلال می شود. از نظر امنیت، این عمل با PRK برابری می کند ولی بازگشت نسبت به PRK سریع تر است.

اگر چه SMILE دارای مزایایی نسبت به سایر اعمال می باشد ولی نسخه نهایی بینایی آن مطابق سایر تکنیک ها می باشد و از این نظر برتری خاصی ندارد.

کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی پارسیان از مدت ها قبل اقدام به دستیابی به این تکنیک نموده است و امید است هرچه زودتر با رفع موانع موجود بتواند این تکنولوژی را در خدمت همشهریان و هموطنان عزیز قرار دهد.

دیدگاه خود را بنویسید